Niedziela rekreacyjno – sportowa

To już druga tego typu impreza dla SENIORÓW 50+ o charakterze otwartym dla seniorów i emerytów z Wrześni i powiatu wrzesińskiego.

Organizatorami spotkania byli: Wrzesiński Uniwersytet  Trzeciego Wieku, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta i Gminy – Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W niedzielny poranek 2 czerwca 2013 roku na starcie – obiekcie sportowym WOSiR zebrali się miłośnicy Nordic Walking i pieszej wędrówki oraz liczna grupa kolarzy na swoich stalowych rumakach.

Uzbrojeni w kije, 60 osób powędrowało pod opieką Marii Kretkowskiej trasą (6 – 8 km) wiodącą przez Park Piłsudskiego ścieżką nad zalewem, przez Psary Polskie, Psary Małe i leśne drogi do Nowego Folwarku.

Grupa cyklistów (170 osób) prowadzona przez Tadeusza Smolińskiego pokonała dystans około 20 kilometrów.

Na mecie rajdu w Gospodarstwie Agroturystycznym w Nowym Folwarku na wszystkich czekała tradycyjna grochówka i … służba zdrowia. Każdy z uczestników mógł dokonać pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Niespodzianką było wyróżnienie najstarszych seniorów: Barbary Hofbauer, Marii Ziemniarskiej, Sylwestra Sobieraja i Edwarda Wiśniewskiego, którzy bez zadyszki pokonali trasy objęte regulaminem imprezy.

Seniorskie spotkanie umilił występ zespołu folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska” pod kierownictwem Ryszarda Zjeżdżałki.

Pogoda, po wcześniejszych ulewach, dopisała. Zebranym w plenerze towarzyszyło czerwcowe słońce na bezchmurnym niebie i doskonałe humory.

Przygotowała: Barbara Lenkowska

%d blogerów lubi to: