Mieszczańskie domy Wrześni i Miłosławia

Okładka albumu

26 lutego 2014 r. w Muzeum Regionalnym we Wrześni została otwarta wystawa fotograficzna połączona z promocją albumu poświęconego kamienicom znajdujących się we Wrześni i Miłosławiu.
Zdjęcia do albumu powstawały przez ponad trzy lata – od 2010 do 2013 roku, a wykonali je słuchacze WUTW działający w sekcji fotograficznej.
Początkowo były to zdjęcia na okoliczność wystawy w 2011 r. prezentującej pracę członków sekcji fotograficznej, a inicjatywy prezesa WUTW, Eugeniusza Paterki, powstał pomysł, by na zdjęciach przedstawić nie tylko kamienice, a całą zabudowę dzisiejszej Wrześni.
Autorami wszystkich zdjęć są fotografowie – amatorzy, którzy podjęli się trudnego wyzwania, jakim jest fotografowanie architektury… W tego rodzaju fotografiach, niezwykłą rolę gra światło. To ono podkreśla niezwykłość detali w architekturze. Tak więc w pogoni za najpiękniejszymi ujęciami fotografowali nasze miasto w różnych porach roku, w różnych porach dniach, a więc w różnym oświetleniu.
Zdjęcia przedstawiają zarówno kamienice, jak i budynki, które kamienicami nie są, a mimo to od ponad 100 lat współtworzą niepowtarzalny klimat Wrześni. Na fotografiach są uwiecznione pojedyncze budynki, a także ujęcia zawierające perspektywę, w której widać obecny styl zabudowy miasta.
Zachęcamy do zapoznania się z naszym wydawnictwem…

Tutaj można obejrzeć zdjęcia

komentarz – Barbara Kostecka

%d blogerów lubi to: