Rajd rowerowy do Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego – 4.05.2019 r.

4.05.2019r o godz. 9oo z Rynku wrzesińskiego w grupie 6 osób wyruszyliśmy do Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Na krótki odpoczynek zatrzymaliśmy się w Gozdowie, w Bieganowie, w Sokolnikach, najczęściej przy polach z kwitnącymi rzepakami.

W okolicach Samarzewa podjechaliśmy do miejsca ujścia Wrześnicy do Warty. O tej porze roku jest to miejsce bardzo urokliwe, rozległe tereny, piękne widoki i zapach kolorowych, kwiatowych łąk sprawiał, że chciałoby się pozostać tam dłużej.

Następnie,w okolicach Pietrzykowa podjechaliśmy na wydmy śródlądowe zwane Białymi Górami, widoki jak w Słowińskim Parku Narodowym, wspaniałe miejsce do wypoczynku.

Ścieżkami polnymi wyjechaliśmy w miejscowości Rataje. W Dłusku zatrzymaliśmy się nad Wartą, dawniej była tu przeprawa promowa, dzisiaj jest przystań kajakowa szlaku wodnego Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Rajd udany, pogoda dopisała, do Wrześni wróciliśmy przed deszczem o godz. 1430 .

Trasa rajdu: (60 km)

Września → Gozdowo → Bieganowo → Sokolniki → Borkowo → Samarzewo (ujście Wrześnicy do Warty) → Pietrzyków (Białe Góry) → Rataje → Dłusk → Gorazdowo → Żydowo → Zieliniec → Gozdowo → Września.

Zdjęcia: Maria Stępniak

%d blogerów lubi to: