Wiosenny rajd rowerowy – 6.06.2020 r.

Z uwagi na pandemię “koronawirusa” zaplanowane rajdy rowerowe na marzec, kwiecień i maj zostały odwołane. Zniesienie przez Rząd obostrzeń a zwłaszcza  zakazu obowiązku noszenia maseczek spowodowało, że telefonicznie umówiliśmy się na krótki rajd rowerowy w okolice Wrześni.

W dniu 6.06.2020r o godz. 9oo z Rynku wrzesińskiego w grupie 7 osób wyruszyliśmy przez Nowy Folwark do Barczyzny. Po krótkim odpoczynku przyjechaliśmy przez Leśnictwo Daniele do Czerniejewa na pyszne lody . Następnie udaliśmy się do Goranina z nadzieję, że spotkamy tu licznie występujące żurawie. Niestety, tym razem nie udało się zobaczyć tych pięknych ptaków.

W rezerwacie przyrody “Bielawy” podziwialiśmy piękno przyrody w jej naturalnym kształcie oraz podjechaliśmy do pomnika braci Skórzewskich.

Rajd udany, do Wrześni wróciliśmy po godz. 14oo bardzo zadowoleni.

Umówiliśmy się, że 20 czerwca spotkamy się i pojedziemy do Pietrzykowa (Białe Góry) i nad Wartę do Dłuska  a  27 czerwca do Pakszyna na “Lawendowe Zdroje”.

Trasa rajdu : (48 km )

Września → Nowy Folwark → Barczyzna → Leśnictwo Daniele → Czerniejewo → Goranin → Rezerwat Przyrody “Bielawy” → Głożyna → Brzózki → Czerniejewo → Radomice → Noskowo → Września.

Relację przygotowała i wykonała zdjęcia Maria Stępniak

%d blogerów lubi to: