Aktywni w każdym wieku

Projekt „Aktywni w każdym wieku” dofinansowany jest przez Powiat Wrzesiński i obejmuje 20 zajęć na basenie w Słupcy. Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach po 15 osób.

Projekt rozpoczynamy od 25.04.2022r.

Zdajemy sobie sprawę, że ćwiczenia w wodzie to najlepsza rehabilitacja dla seniorów, bo wykonywana jest w odciążeniu zapewnionym przez wyporność wody.

Fitness w wodzie to zajęcia, w trakcie których wykorzystuje się różne formy ćwiczeń:  ogólnorozwojowe, oddechowe i rozciągające, a także terapeutyczne ukierunkowane na wzmocnienie i usprawnienie poszczególnych grup mięśniowych oraz poprawiające ruchomość w stawach.

Taka forma aktywności fizycznej wpływa znacząco na wzmocnienie i uelastycznienie mięśni. Ćwiczenia w wodzie poprawiają również krążenie i oddychanie, a także mają pozytywny wpływ na kondycję ćwiczących, zapobiegają występowaniu stresów i opóźniają wystąpienie zmęczenia.

Długo można wymieniać zdrowotne plusy. Ćwiczymy przy muzyce w odległościach zapewniających wymogi sanitarne. Poza ćwiczeniami relaksujemy się i masujemy w jacuzzi, pod biczami wodnymi, pływamy lub korzystamy z sauny.

Asystent projektu  –  Maria Łapawiec

%d blogerów lubi to: