Efektywna rehabilitacja seniorów w pandemii

Projekt ,,Efektywna rehabilitacja seniorów w pandemii” – ćwiczenia w wodzie.

Przez 10 tygodni począwszy od 31.05.21 dwie grupy 17 osobowe regularnie wyjeżdżają  na ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie, na basen do Słupcy.

W dobie pandemii kiedy jeszcze nie możemy ćwiczyć i rehabilitować się w salach  gimnastycznych, kiedy  jesteśmy bardzo spragnieni ruchu, taka propozycja dla naszego zdrowia  jest zbawienna. Zdajemy sobie sprawę, że fitness w wodzie to najlepsza rehabilitacja dla seniorów bo wykonywana w odciążeniu  zapewnionym przez wyporność wody. Często zalecana przez specjalistów: zwiększa wydolność płuc, serca, pobudza układ krążenia, wzmacnia stawy, koryguje wady postawy, poprawia koordynację i kondycję. Długo można wymieniać zdrowotne plusy. Ćwiczymy przy muzyce w dużych odległościach zgodnie z sanitarnymi zaleceniami. Grupa radosna, wesoła i bardzo zmotywowana do pracy nad sobą. Po ćwiczeniach relaksujemy się i masujemy w jacuzzi, pod biczami wodnymi, pływamy.

Czy można chcieć czegoś więcej?

Zajęcia prowadzi Karolina Drela. W organizowaniu wyjazdów pomocą służą grupowe: Jolanta Tomczak i Wiesława Pietraszak. Wyjeżdżamy w poniedziałki  o godz.10.45; Centrum Przesiadkowe  ul. Witkowska. Przed nami ciąg dalszy wakacyjnych wyjazdów. Projekt częściowo finansowany przez Zarząd Powiatu Wrzesińskiego.

Rehabilitacja i relaks w wodzie to samo zdrowie! 

                                                                   Organizator: Maria Łapawiec

%d blogerów lubi to: