Koncert w filharmonii pt. „Z Broadwayu do Filharmonii” – 7.12.2018 r.

7 grudnia 2018 r pojechaliśmy do Poznania na koncert w filharmonii pt. „Z Broadwayu do Filharmonii”. Koncert był zadedykowany znakomitemu amerykańskiemu dyrygentowi i kompozytorowi Leonardowi Bernsteinowi w 100 lecie urodzin. Aulę Uniwersytecką wypełniły tłumy melomanów.

Koncert rozpoczął się utworem L. Bernsteina „Slava”, a Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej

dyrygował Eiji OUE – japoński dyrygent, uczeń i przyjaciel samego L. Bernsteina. Już początek koncertu był wspaniały, a dalej było jeszcze lepiej. Do orkiestry dołączył solista – skrzypek Henning Kraggerud. Norweski skrzypek zagrał brawurowo Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 Piotra Czajkowskiego. Oczywiście po burzy oklasków był krótki bis.

W drugiej części wysłuchaliśmy dwóch utworów L. Bernsteina: Uwertury do operetki „Kandyd ” i Tańców symfonicznych z „West Side Story”. Ten koncert to była prawdziwa uczta nie tylko dla melomanów ale także dla maluczkich. Myślę, że  szczególnie zapamiętamy wyjątkowego dyrygenta Eiji OUE. Po tym koncercie widzimy jak mały jest świat, a artyści z różnych jego zakątków potrafią ze sobą pracować i tak pięknie nas ubogacić.

Nie oddałam jednak  pełni wrażeń – Urszula Purol

%d blogerów lubi to: