Nasza strona www bez tajemnic – 22.01.2020 r.

W dniu dzisiejszym, miałam przyjemność spotkać się z gronem kilkunastu koleżanek i kolegów, aby przekazać im kilka praktycznych porad ułatwiających korzystanie z informacji zamieszczonych na stronie internetowej naszego uniwersytetu.

Podczas spotkania, na ekranie była wyświetlana nasza strona więc uczestnicy mogli śledzić na bieżąco każdy ruch wskaźnika myszy między zakładkami, lub treścią zamieszczoną w konkretnej zakładce.

Wyjaśniałam ogólne zasady „poruszania się” po menu serwisu, a także przeglądania treści zawartych w poszczególnych zakładkach menu.

Podkreśliłam, że dużym ułatwieniem w szukaniu konkretnych informacji na stronie, jest fakt, iż nazwy zakładek są dobrane intuicyjnie, w taki sposób aby podpowiadały jaka może być zawartość danej zakładki.

Ponadto, przedstawiłam sposoby pozyskiwania informacji ze strony www, a więc zapisywanie plików na dyskach i drukowanie.

Na spotkaniu omówiliśmy zawartość wszystkich zakładek z menu, oraz otworzyliśmy kilka wewnętrznych linków w zakładkach, zawierających opis zdarzeń, kwestionariusze, plany zajęć i fotografie.

Na zakończenie słuchacze posiadający dostęp do Internetu w swoich telefonach, odszukali stronę WUTW i przeglądali ją w swoich telefonach; zadawali pytania związane z tematem naszego spotkania, na które starałam się wyczerpująco odpowiadać.

Prowadząca spotkanie – Barbara Kostecka

%d blogerów lubi to: