Teatr Muzyczny ROMA – musical „Piloci” (s. kulturalna) – 17.11.2018 r.

W ramach sekcji kulturalnej w dniu 17.11.2018 r. byliśmy w Warszawie, w Teatrze Muzycznym Roma na spektaklu „Piloci”.

Z Wrześni wyjechaliśmy o godz. 900 i w Warszawie byliśmy już po godz.1300. Zdążyliśmy wypić kawę.

Przedstawienie rozpoczęło się o godz. 1500. Tematem musicalu było bohaterstwo Polaków, którzy za walkę z Hitlerem byli gotowi oddać życie.

Spektakl bardzo ciekawy. Piękna muzyka, scenografia oraz kostiumy i mundury uzupełniające scenografię, budziły podziw.

Scena z repliką luksusowego samochodu oraz rozbicie samolotu, huk i ogromna kula ognia na długo zapadną w naszej pamięci.

Na godzinę 1900 podjechaliśmy do Wilanowa, do Królewskiego Ogrodu Światła przy pałacu na wystawę plenerową, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Do pałacu prowadził świetlisty tunel, można było zrobić sobie zdjęcie w świetlistej ramie z pałacem w tle. Światłem rozkwitały drzewka pomarańczowe a muzyczny ogród marzeń zlokalizowany na tarasie dolnym dostarczył miłych wrażeń – światło zmieniało się w rytm znanych motywów muzyki klasycznej.

O godz.1930 obejrzeliśmy 15 minutowy pokaz „W Wilanowie król jest jeden”.

Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, byliśmy świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

Do Wrześni wróciliśmy bardzo zadowoleni, pełni wrażeń.

Tekst i zdjęcia przygotowała Maria Stępniak

%d blogerów lubi to: