Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2020/2021 – 16.06.2021 r.

Z ogromną radością na spotkanie 16 czerwca w pięknie odnowionym budynku Wrzesińskiego Ośrodka Kultury spieszyli słuchacze/studenci WUTW. To właśnie tam odbyło się podsumowanie pracy WUTW za okres dwóch lat. W ubiegłym roku nie dane było spotkać się nam z powodu pandemii. Uroczystej inauguracji roku akademickiego 2020/2021 też nie było. Słuchacze nie spotykali się z powodu obostrzeń już od połowy października. Dopiero w maju, kiedy nastąpiły złagodzenia pandemicznych obostrzeń, uniwersytet zaczął tętnić życiem. Sekcja rowerowa pojechała na pierwszy rajd po przerwie. Wznowione zostały wyjazdy na basen do Słupcy. Sekcja regionalna zaprosiła chętnych do historycznych spacerów po Wrześni, które cieszyły się dużym powodzeniem. Sekcja nordic walking spotykała się nieprzerwanie, bez względu na pogodę maszerując po lasach Nowego Folwarku. Grupa wolontariatu, wspomagana czynnie przez Zarząd, uczestniczyła w projekcie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „”ę” z Warszawy i zorganizowała dwie imprezy pod hasłem „Spotkajmy się na ławeczce”. Były to warsztaty popularyzujące nordic walking dla wszystkich chętnych i piknik z akcentem historycznym dla dzieci zorganizowany przy współpracy z Samorządową Szkoła Podstawową nr 1.

W grudniu 2020 r. Federacja UTW podsumowała kilka miesięcy przygotowań i pracy Zarządu WUTW, który poddał się wymogom standaryzacji. Zarząd i cały Uniwersytet uzyskał najwyższą notę – „Złoty certyfikat profesjonalnego UTW”. Spełnienie wszystkich warunków kosztowało wiele pracy całego Zarządu w zaostrzonym reżimie pandemicznym, ale warto było.

Tradycją WUTW są wykłady. Tym razem słuchacze mogli wysłuchać niesamowicie interesującego wykładu pt. „ Bądźmy zdrowi” przygotowanego przez panią profesor Magdalenę Pisarską- Krawczyk, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Powiatowego we Wrześni. Pani Profesor podbiła serca nas wszystkich swoim sposobem bycia, formą przekazu, humorem i żywiołowością.

Kolejną tradycją WUTW jest nagradzanie wiernych i stałych słuchaczy. I tak było tym razem. Wręczono dyplomy i srebrne indeksy słuchaczom tego i poprzedniego roku akademickiego, którzy są członkami WUTW od 10 lat. Uhonorowano też wszystkich 80-latków.

Na zakończenie wszyscy chętni mogli obejrzeć film „Dzieci Wrzesińskie”.

Danuta Torzewska – prezes Zarządu WUTW

PS Zapisy na nowy rok akademicki trwają do 30 czerwca. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych i ciekawych nowych wyzwań.

Zdjęcia – Krzysztof Iskrzycki

%d blogerów lubi to: