Sekcja informatyczna

Opiekun sekcji: Czesława Maruszczak

Nowoczesne technologie stanowią dzisiaj nieodłączny element życia a niejednokrotnie przysparzają seniorom sporo kłopotów. Coraz więcej codziennych spraw  przenosi się do Internetu a więc musimy nauczyć się z niego korzystać a może przez to usprawnić sobie życie.

Pomóc nam w tym może uczestnictwo w zajęciach sekcji informatycznej. „ Oswoją” nas z komputerem, przygotują do jego obsługi tj. korzystania z możliwości systemu operacyjnego i programowania użytkowego.

Nauczymy się na nich edycji tekstu, tworzenia baz danych, pomogą w założeniu poczty elektronicznej, nauczą korzystania z wyszukiwarek internetowych, przeglądania stron internetowych i obsługi bankowości elektronicznej.

W bieżącym roku akademickim w zajęciach sekcji informatycznej uczestniczy 12 osób. Ze względu na niewielką ilość chętnych nie ma podziału na grupę początkującą i zaawansowaną. Myślę jednak, że nie stanowi to zbyt wielkiej przeszkody a działa wręcz mobilizująco na wszystkich uczestników.

Zajęcia odbywają się w sali nr 204 w Zespole Szkół Politechnicznych,  wymiarze: 2 godziny co drugi wtorek, począwszy od 17 października 2017 r.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: