Sekcja języków obcych

Opiekun Sekcji: Barbara Lenkowska

Dziś pod naporem potrzeb życia, umiejętność porozumiewania się w języku obcym staje się niezbędna. Dlatego my słuchacze WUTW pilnie uczestniczymy w oferowanym nam zajęciach językowych i coraz bardziej dostrzegamy i odczuwamy na nas samych korzyści płynące ze znajomości, choćby w stopniu podstawowym angielskiego czy niemieckiego.

To już nie moda lecz potrzeba dogadywania się w różnych sytuacjach życiowych. To okazja do rozwijania swoich pasji, zainteresowań, nauki czegoś szczególnie nowego. To może i przede wszystkim forma optymalnego ćwiczenia naszego intelektu i zawodzącej coraz bardziej pamięci. To wreszcie przyjemność bycia razem, narzędzie integracji słuchaczy WUTW podczas cotygodniowych 45 – minutowych spotkań w gościnnych murach Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przy ul. Wojska Polskiego.

Język angielski – W bieżącym roku akademickim słuchacze WUTW uczestniczą w nauce języka angielskiego w dwóch grupach. Pierwsza skupia tych, których znajomość języka jest w stopniu bardziej zaawansowanym – zajęcia prowadzi p. Łukasz Jakubowski

Drugą grupę  stanowią Ci, którzy korzystają z poszerzonej formy zdobywania umiejętności posługiwania się językiem angielskim czyli konwersacji na różnorodne tematy prowadzonych na zasadzie wolontariatu przez Hinduskę p. Suhas Saxena.

Język rosyjski – Co dwa tygodnie miłośniczki języka rosyjskiego, który pamiętają lepiej lub gorzej ze szkoły średniej spotykają się w sali byłego Kolegium Nauczycielskiego. Podczas czytania krótkich tekstów lub dialogów przypominają sobie znane słówka i zwroty, uczą się nowych. W tym roku akademickim rozmawiają o swoim mieście, o pogodzie, o mieszkaniu, o świętach Bożego Narodzenia i obyczajach z nimi związanych, o swoim hobby, zakupach,bankomatach, o usługach, spędzaniu czasu wolnego. Zajęcia prowadzi nieodpłatnie p. Danuta Torzewska.

Język niemiecki – Kilkunastoosobowa grupa słuchaczy już od kilku lat, korzysta z uprzejmości p. Ireny Wawrzyniak, która również nieodpłatnie, na zasadach wolontariatu udziela im lekcji języka niemieckiego w siedzibie Towarzystwa Czytelni Ludowych.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: