Sekcja choreoterapii

Opiekun sekcji: Maria Łapawiec

Taniec ma wielki wpływ na koordynację ruchową, wzmocnienie mięśni utrzymujących prawidłową sylwetkę oraz redukcję ewentualnych wad postawy, płaskostopia. Poprzez różnorodne formy zapewnia odpowiedni poziom wydolności i sprawności fizycznej organizmu. Przyczynia się do wykształcenia określonych postaw, tworząc pewien styl życia. Uczy organizowania i spędzania czasu wolnego oraz ma bardzo korzystny wpływ na kondycję psychofizyczną. Umożliwia człowiekowi odreagowanie złych emocji, z którymi codziennie ma do czynienia.

Choreoterapia to aktywna praca z ciałem poprzez taniec i ruch w towarzystwie różnorodnej muzyki. Ruch wypływający z ciała w połączeniu z rytmem muzyki pomagają zharmonizować ciało, umysł i duszę. Techniki, które znajdują zastosowanie w terapii wywodzą się z improwizacji tańca, tańca współczesnego, spontanicznego, dawnych tańców plemiennych, tańców w kręgu, pracy z ciałem, treningu odczuwania ćwiczeń relaksacyjnych.

Korzyści jakie odnosimy, to:
– podniesienie kondycji i witalności
– więcej dystansu do siebie i swoich problemów
– wzrost energii i siły życiowej
– pozwolenie sobie na spontaniczność i odczuwanie prawdziwej radości
– rozpoznanie i bezpieczne wyrażanie uczuć
– wzrost pewności siebie
– łatwość nawiązywania kontaktów z innymi
– rozbudzenie kreatywnej postawy do życia
– integracja psychofizyczną.

Od 2013 r. do zajęć choreoterapeutycznych wprowadziliśmy Zumbę.
Zumba to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist …. i wiele innych.
Zumba
… to przede wszystkim ŚWIETNA ZABAWA, uczestnicy nie zdają nawet sobie sprawy, że ćwiczą i po prostu wracają bo niesamowicie spędzają czas, a po pewnym okresie zaskakują ich rezultaty.
… jest INNA, ekscytująca i motywująca muzyka, wiele rytmów, proste ale bardzo ciekawe kroki.
… jest ŁATWA, zaprojektowana dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, kondycyjnych lub umiejętnościowych, po prostu każdy może to robić. Prosta kombinacja kroków oraz unikalna formuła Zumby sprawia, że bawisz się już od pierwszych zajęć.
….no i EFEKTYWNA !!! Jest jak typowa lekcja ,,cardio” z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego sylwetkę. Powoduje spalanie ogromnej ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi Twoje ciało.
Zajęcia odbywaja się w salce PCPR ul. Wojska Polskiego

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: